ناسا نخستین پرتاب راکت غول پیکر SLS را تا سال 2019 به تعویق انداخت

راکت غول پیکر «Space Launch System» یا به اختصار «SLS» که برای مأموریت انتقال فضانوردان به مریخ طراحی شده است، تا پیش از سال 2019 پرتاب نخواهد شد. این خبر را منابع رسمی ناسا عنوان کرده و تأیید کرده اند که نخستین پرواز موشک مورد اشاره از اواخر 2018 به تاریخی نامعلوم در سال 2019 موکول خواهد شد.

گفتنی است تأخیر در برنامه راکت SLS به صورت رسمی در قالب نامه ای از طرف یک مقام رسمی سازمان فضایی به دیوان محاسبات ایالات متحده اعلام و ذکر شده است که موشک مورد اشاره به احتمال زیاد به ددلاین تعیین شده در ماه نوامبر سال 2018 نخواهد رسید. همانطور که احتمالاً می دانید مأموریت مورد بحث برای تست و بررسی عملکرد راکت SLS و کپسول Orion برنامه ریزی شده بود که قرار است فضانوردان را به مقصد کره ماه و سیاره مریخ همراهی کنند.

نخستین پرواز راکت SLS از اواخر 2018 به تاریخی نامعلوم در سال 2019 موکول شد

لازم است اشاره شود که پیشتر تحلیلگران عنوان کرده بودند که برنامه Orion طبق برنامه ریزی های صورت گرفته پیش نرفته و خطر آن وجود دارد که سرمایه اختصاص یافته برای توسعه آن کافی نباشد و همین عامل سبب تأخیر در پرتاب آن خواهد شد.

ناگفته نماند با وجود آنکه مأموریت های بدون سرنشین، خود به تنهایی بسیار تنش زا و مشکل هستند اما ناسا اعلام کرده که قصد دارد فضانوردانی را هم در نخستین پرواز آزمایشی خود به مقصد کره ماه شریک کند و از همین رو مقامات رسمی عنوان کرده کرده اند که افزودن فضانوردان به این مأموریت سبب تأخیر در برنامه ها شده است.

The post appeared first on .

ناسا نخستین پرتاب راکت غول پیکر SLS را تا سال 2019 به تعویق انداخت